Spletne novice Revmatoidni artritis Revmatoidni artritis – tiho in zelo nevarno vnetje

Revmatoidni artritis – tiho in zelo nevarno vnetje

Revmatoidni artritis je samo ena od mnogih bolezni sodobnega časa. Če želimo bolezen uspešno nadzorovati, obvladovati ali celo odpraviti, je treba seveda poznati vzrok za njen nastanek. Navadno so takšne bolezni povezane z dolgotrajnim tihim oziroma skritim vnetjem v telesu.

V določenih situacija se vnetja bojimo ter ga zaviramo, a v resnici brez njega ne bi zmogli preživeti. Vnetje namreč velja za povsem naravni obrambni mehanizem, s katerim se lahko premaga infekcija. Z njegovo pomočjo se prav tako lahko obnavljajo prizadeti oziroma poškodovani telesni deli.

Revmatoidni artritis – tiho in zelo nevarno vnetje

 

Kako prepoznati vnetje?

Vnetje se denimo lahko prepozna po oteklini, bolečini, po rdečini, prav tako tudi po povišani toploti prizadetega dela, ne nazadnje tudi po srbenju. Posledica procesa vnetja je lahko tudi zmanjšanja gibljivost prizadetega dela v telesu.

Vnetje je lahko torej po eni strani naš najboljši zaveznik, saj brez njega torej ne bi mogli preživeti. Kljub temu slednje drži le za tista vnetja, ki se pojavljajo občasno in ki precej hitro minejo. Drugače pa je s tako imenovanimi tihimi vnetji, s katerimi je povezan tudi revmatoidni artritis.

 

Kako se tihim vnetjem lahko izognemo?

Posledica tihega vnetja je torej lahko tudi revmatoidni artritis. Da bi se takšnim vnetjem kar se da dobro izognili, lahko v veliki meri poskrbimo kar sami, in sicer z bolj kakovostnim načinom življenja. Pozorni moramo biti na zmožnost obvladovanja stresnih situacij. V nas mora vladati mir, izpolnjenost, sproščenost, pretočnost vitalne življenjske energije.

Pametno je uživanje ekološko pridelane hrane in piti čim več vode. Za ekološko hrano je namreč značilno, da uspešno zavira nastajanje vnetnih prostaglandinov. Strokovnjaki priporočajo uživanje hrane z veliko zelenjave in sadja. V prehrano pa naj bo vključeno čim manj ogljikovih hidratov, mleka, mlečnih izdelkov, mesa in sladkorja. Iz jedilnika je treba izločiti vsa živila, na katera smo alergični. V ospredje je prav tako pametno postaviti uživanje zdravih maščob z omega 3 maščobnimi kislinami.