Sodelavka ima pogoste težave in bolečine v trebuhu zato smo ji svetovali naj končno obišče zdravnika, da jo pregleda in morda predpiše kakšna zdravila za te bolečine oziroma najde izvor le teh. Res se je v kratkem naročila na pregled in nam povedala, da jo je zdravnica naročila na ultrazvok trebuha, katerega pa mora nekaj dni počakat. Dobila je že datum in navodila, da mora priti na ultrazvok trebuha tešč vsaj štiri do šest ur pred tem na ne ničesar zaužije.
Ja to pomaga za boljši pregled, ker ni zraka v črevesju, sicer pa je potrebno pri ultrazvočni preiskavi mehurja dosti pit, da je mehur poln. Ultrazvočna preiskava je neškodljiva in varna preiskava za vse notranje organe, ki ga lahko koristijo tudi nosečnice. Pri tem se uporablja visokofrekvenčne zvočne valove, ki omogočajo slikovni pregled notranjih organov. Kadar strokovnjaki opravljajo ultrazvok trebuha lahko vidijo strukture več organov kot so jetra, žolčnik, slinavka, vranica, ledvice, mehur, pri moških prostata, tudi krvne žile, črevesje, pri ženskah pa še jajčnike in maternico. Na te preiskave nas po navadi napoti osebni zdravnik kadar imamo težave z bolečinami v trebuhu, imamo znake zlatenice ali pa nam oteka trebuh in še pri slabih izvidih krvi. Prišel je dan ,ko je tudi moja sodelavka odšla na ultrazvok trebuha. Držala se je vseh priporočil, ki jih je dobila. Samega pregleda se ni bala, saj je to zelo enostaven pregled za pacienta. Le ta leži na postelji in ga namažejo z gelom po trebuhu, da pride do kontakta s sondo, ki jo premikajo po površini trebuha. Po navadi lahko spremljaš ta potek in strokovnjak oziroma zdravnik, ki izvaja pregled razloži potek in govori kaj vse vidi.
Pri sodelavki se je večkrat ustavil na istem mestu in vse do potankosti pregledal. Na koncu ji je rekel, da ni nobenih večjih sprememb razen malo drobnega peska na žolču. To bo rešila z lažjo dieto in zdravilom, ki topi in izpira ta pesek. Bila je zadovoljna, da bo s tem odpravila težave s svojimi bolečinami.